Ημερίδα Τομέα Πληροφορικής 2018

Ο Τομέας Πληροφορικής διοργανώνει την Τρίτη 11/12/2018 ημερίδα που απευθύνεται στους μαθητές της Β΄και Γ΄τάξης του τομέα Πληροφορικής με θέμα:

«Πανελλαδικές Εξετάσεις – Σχολές του Τομέα Πληροφορικής – Επαγγελματικές Προοπτικές».

Στην ημερίδα ομιλητές θα είναι καθηγητές και καθηγήτριες του τομέα Πληροφορικής από το 1ο ΕΠΑΛ Αχαρνών, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί:

Θέμα Ομιλητής
Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση Φωτεινή Λυμαράκη
Σχολές Πληροφορικής Πολύκαρπος Αντωνιάδης
Το αποδοτικό διάβασμα Γιώργος Ζαχαράκης
Επαγγελματικές προοπτικές Βασιλική Φακάρου

Στην ημερίδα καλεσμένοι θα είναι παλιοί μαθητές του σχολείου μας και νυν φοιτητές σε τμήματα Πληροφορικής, που θέλουν να μοιραστούν την εμπειρία τους από τις Πανελλαδικές Εξετάσεις και τη φοιτητική ζωή με τους σημερινούς μας μαθητές!

Δείτε την αφίσα μας:

You can leave a response, or trackback from your own site.
A blog about Wordpress design, development , Software and inspiration http://themesharebd.blogspot.com