Όταν διαβάζω ένα καλό βιβλίο, εύχομαι η ζωή μου να διαρκούσε 3000 χρόνια

Το έχει πει ο Ralph Waldo Emerson (1803-1884), Αμερικανός φιλόσοφος και συμφωνούμε απόλυτα!

Υπάρχουν βιβλία που μας μαθαίνουν πράγματα και διευρύνουν τους ορίζοντές μας, άλλα που μας προβληματίζουν, μας ταξιδεύουν, ακόμα και βιβλία που … μας αλλάζουν τη ζωή!

Μην περιμένετε να έρθει το καλοκαίρι για να διαβάσετε ένα καλό βιβλίο. Ξεκινήστε άμεσα και ακόμα και με μία σελίδα την ημέρα θα είστε κερδισμένοι.

Στο ισόγειο του κτηρίου του 5ου ΕΚ Αν. Αττικής φιλοξενούμε τη Σχολική Βιβλιοθήκη (ΕΠΕΑΕΚ) του 1ου ΕΠΑΛ Αχαρνών, η οποία έχει δημιουργηθεί με προδιαγραφές οι οποίες καθορίζονται από διεθνή πρότυπα. Είναι σύγχρονη, ενημερωμένη, με πλούσια γκάμα βιβλίων και διαθέτει τη δυνατότητα για επιτόπου μελέτη ή για δανεισμό των βιβλίων.

Περισσότερες πληροφορίες για τη λειτουργία της στο γραφείο της Διεύθυνσης του 1ου ΕΠΑΛ Αχαρνών.

Επίσης, στο γραφείο καθηγητών στο ισόγειο του κτηρίου θα βρείτε βιβλία παλιά και νεότερα:

• σχολικά, των ειδικοτήτων που λειτουργούν ή λειτούργησαν στην επαγγελματική εκπαίδευση
  • εξωσχολικά, των ειδικοτήτων που λειτουργούν ή λειτούργησαν στην επαγγελματική εκπαίδευση (λευκώματα, μελέτες κλπ)
  • λογοτεχνικά.

Ζητήστε από τη Διεύθυνση να δείτε τα βιβλία και να πάρετε πληροφορίες για το δανεισμό τους.

“Ποιος είπε ότι δεν έχουν φτιαχτεί ακόμα μηχανές του χρόνου; Ήδη υπάρχουν. Λέγονται βιβλία.”

Robert Benchley, 1889-1945

A blog about Wordpress design, development , Software and inspiration http://themesharebd.blogspot.com