Εικαστικές παρεμβάσεις

Το ονειρευόμασταν, το ψάχναμε, το … καταφέραμε! Ποιο; Να ομορφύνουμε το σχολείο μας με καλλιτεχνικές πινελιές!

Σ΄αυτό, βέβαια, μας βοήθησε η εθελοντική καλλιτεχνική ομάδα OpenArt που είδε τι χρειαζόμασταν και το υλοποίησε με απόλυτη επιτυχία.

Το Σάββατο 29/04/2017 μαζευτήκαμε όλοι όσοι θέλαμε… να βάλουμε το χεράκι μας σε αυτήν την προσπάθεια (και δεν ήμασταν λίγοι) και μέχρι το απόγευμα το σχολείο είχε πάρει άλλη μορφή.

Ευχαριστούμε θερμά την Open Art για την προσφορά του χρόνου και του ταλέντου της και τους συναδέλφους που άλλοι ζωγράφισαν, άλλοι μαγείρεψαν, άλλοι οργάνωσαν και οδηγηθήκαμε σ΄αυτό το όμορφο αποτέλεσμα.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους μαθητές και τις μαθήτριές μας που με πολύ κέφι ήρθαν, βοήθησαν και πέρασαν το Σάββατο αυτό στο σχολείο μαζί μας.

Δείτε σκέψεις και συναισθήματα στο σύνδεσμο.

Δείτε το άρθρο της Open Art για τη δράση της στο σχολείο μας.

A blog about Wordpress design, development , Software and inspiration http://themesharebd.blogspot.com