Διάκριση στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής Ανοιχτών Τεχνολογιών στην εκπαίδευση

Η ομάδα μας ονομάζεται ASTRAX ΤΕΑΜ, απαρτίζεται από μαθητές του ΒΠ1 του 1ου ΕΠΑΛ Αχαρνών και συμμετείχε με το έργο «BabySpy Monitor – Έξυπνη συσκευή παρακολούθησης παιδικού δωματίου», σε ιδέα και καθοδήγηση του κου Τσιμπινού και της κας Φακάρου, καθηγητών Πληροφορικής.

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από τον Οργανισμό  Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ),  Πανεπιστήμια, ΤΕΙ και άλλους φορείς της χώρας.

Τα έργα των ομάδων που διακρίθηκαν, ξεχώρισαν για την σύλληψη της ιδέας  και την υλοποίηση της, για τις αναλυτικές οδηγίες κατασκευής, χρήσης και διδασκαλίας ώστε να μπορούν να είναι επαναχρησιμοποιήσιμα και από άλλα σχολεία.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε όλους τους μαθητές του τομέα Πληροφορικής που συμμετείχαν στην ανάπτυξη του έργου BabySpy και να τους ευχηθούμε καλή σταδιοδρομία!

Επίσης συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς της χώρας για τις πρωτοπόρες ιδέες τους και το υψηλό επίπεδο της δουλειάς τους!

Δείτε τη σελίδα του έργου μας στον ιστότοπο του διαγωνισμού.

A blog about Wordpress design, development , Software and inspiration http://themesharebd.blogspot.com